مرکز آموزش علمی کاربردی پلیمر بوشهر

مرکز علمی کاربردی پلیمر بوشهر در تیر ماه 1394، پس از یک سال بررسی و تهیه سند چشم انداز ،تاسیس شد. مرکز کار خود را با سه رشته  کاردانی صنایع غذایی، کاردانی فنی صنایع لاستیک و کاردانی فنی صنایع پلاستیک و با 23 دانشجو در مهرماه 1395 آغاز کرد و در حال حاضر رشته های کاردانی برق صنعتی، مکانیک تاسیسات صنعتی، عمران، حسابداری صنعتی ، مدیریت کسب و کار، ابزار دقیق، جوشکاری، ایمنی و حفاظت فنی، کامپیوتر و کارشناسی حرفه ای ایمنی و سلامت محیط زیست(HSE) و کارشناسی مکانیک در صنایع را نیز دارا می باشد و با همکاری دانشگاه علمی کاربردی استان کارشناسی عمران و کارشناسی حسابداری و کارشناسی مدیریت به مجموعه رشته های دانشگاه افزوده شده است.

گروه صنعتی پلیمر بوشهر در تلاش هستند که دانشجویان مرکز پلیمر دانشجویانی توانمند از نظر بار علمی و ماهر در صنعت و آشنا به کارهای صنعتی باشند بدین منظور تاکید مدیرعامل گروه،جناب آقای محمد وطندوست و ریاست مرکز، جناب آقای دکتر اسماعیلی، به هرچه بیشتر کاربردی تدریس کردن دروس و استفاده بهینه از محیط های آزمایشگاهی و کارخانه ای می باشد که بحمدالله پلیمر با در اختیار داشتن 16 کارگاه و 14 آزمایشگاه و 7000 مترمربع مزرعه پرورش میگو و بزرگترین دریاچه پرورش ماهی در قفس دنیا در این زمینه هیچ گونه دغدغه ای ندارد.

برای مرکز پلیمر سه هدف کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت در نظر گرفته شد:

در هدف کوتاه مدت در سه سال اول تاسیس مرکز که تثبیت موقعیت و جایگاه دانشگاه در استان و منطقه جنوب کشور بوده است و در این سه سال مرکز در یک محیط کوچک یک محیط گل خانه ای را برای پرورش و رشد آغازین تجربه می کند.

در هدف میان مدت، از سال سوم تا هفتم دانشگاه تثبیت موقعیت و جایگاه مرکز از نظر بار علمی در کشور می باشد که در این مرحله ساختمان های دانشگاه در یک زمین یک هکتاری متعلق به گروه در شهر بوشهر احداث و مکان مرکز به آنجا منتقل می شود.

و در هدف بلند مدت، از سال هفتم تا دهم تلاش جهت رساندن سطح کیفی و کمی دانشجویان و مرکز به تراز دانشگاه های برتر کشور می باشد. برای این منظور مرکز به زمینی 30 هکتاری در حومه بوشهر متعلق به گروه منتقل و آخرین مرحله رشد خود را طی خواهد کرد.(در آن صورت مرکز بزرگترین مرکز علمی کاربردی کشور خواهد بود)

هدف نهایی و غایی پس از آن، تلاش شبانه روزی جهت تبدیل مرکز به یک قطب علمی در کشور و خاورمیانه می باشد.

برای رسین به این اهداف، انعقاد تفاهم نامه با دانشگاه های بزرگ دنیا و کشور، برگزاری سمینارهای علمی با حضور اساتید برجسته دنیا و کشور، برگزاری کارگاه های علمی، برگزاری اردوهای علمی و بازدید از کارخانجات کشور توسط دانشجویان و ... در دستور کار می باشد.

در نهایت امر، امیدواریم روزی فرا برسد که آیندگان به نیکی از موسسان مرکز علمی کاربردی پلیمر بوشهر یاد کنند و استان بوشهر و کشور به بودن این چنینی مرکزی افتخار نماید. روزی که ما نیستیم ولی اعمالمان و آثارمان برای آیندگان باقیست.

 

 


به دنبال مطلبی هستید؟

مرکز آموزش علمي کاربردي پليمر بوشهر در سال ۱۳۹۴، پس از يک سال بررسي و تهيه سند چشم انداز گروه صنعتي پليمر بوشهر، تأسيس شد